طلاق

طلاق یکی از شدیدترین و عمیق‌ترین ضربات و استرس‌های روحی است که یک فرد در زندگی می‌تواند با آن برخورد نماید. معمولا فرآیند طلاق گرفتن یک روند طولانی و فرسایشی و پر برخورد دارد که در طی آن زوجین به انحای مختلف تنش و ناملایمات روحی و اضطراب و استرس فراوانی را تجربه می‌کنند، طولانی بودن روند قانونی طلاق و ملاحظات اجتماعی در اغلب اوقات باعث می‌شود که جدایی بسیار دیرتر از آنچه ضرورت دارد انجام شود و این امر به عمیق‌تر شدن و افزایش ضربات روحی و استرس‌های عاطفی شدید می‌انجامد.

به نحوی که فرد طلاق گرفته حتی سالها پس از جدایی با به خاطر آوردن خاطرات پر تنش زمان طلاق دچار احساسات شدید و خطرناکی مثل خشم و انزجار، نفرت و کینه، غم و غصه و می‌شود که هر یک تا مدتها می‌تواند آرامش روانی فرد را مختل نماید. التیام زخمهایی چنین عمیق بی‌شک محتاج زمانی طولانی است در بسیاری از اوقات این ضربات روحی باعث ایجاد بیماریهای روانی مثل افسردگی – اضطراب و می‌شود که فرد را محتاج دریافت درمانهای دارویی و غیر دارویی طولانی مدت می‌نماید.

تکنیک فیزیکی آرامش راهی مطلوب و کوتاه برای زدودن سریع آثار جراحات عاطفی و روحی عمیق طلاق عاطفی و طلاق قانونی است . و کمک می‌کند که استرس شدید طلاق به بروز بیماریهای روانپزشکی جدی نیانجامد. با بالا رفتن آمار طلاق سالیانه در کشور روزبروز نیاز به انجام جلسات درمانی آرامش فیزیکی و EFT برای زخم دیدگان طلاق بیشتر لزوم می‌یابد. لذا چنانچه در نزدیکان خود کسی را می‌شناسید که طلاق گرفته است. به او آگاهی دهید که با این متد می‌تواند بر بسیاری از استرس‌ها و اضطرابهای ناشی از جدایی غلبه نماید و سریعتر به بالانس روحی و بهداشت روانی مناسب دست یابد.